ANTÉNNÍ A SATELETNÍ SYSTÉMY

ANTÉNNÍ A SATELETNÍ SYSTÉMY

Anténní systémy montujeme převážně na rodinných domech, bytových domech, ale i firmách. V současné době lze v České republice přijímat televizní signál různými způsoby. Tím nejvíce využívaným je digitální pozemní vysílání ve standardu DVB-T. Ač to není dlouho, co byly vypnuty analogové vysílače a zapnuly se ty digitální, už je tu další změna, kterou je přechod na nový standard označovaný jako DVB-T2. Divák má ale dnes mnohem více alternativ než tomu bylo před 10 lety, kdy se poprvé přecházelo z analogového vysílání na digitální. Přechod na DVB-T2 je tedy jednou z mnoha cest, jak si zajistit kvalitní a spolehlivý příjem televizního vysílání.

- Digitální pozemní televize (DVB-T2) je předurčena k pokrytí celé Evropy - DVB-T2 je nový standard digitálního pozemního televizního vysílání, který má na území České republiky v roce 2021 zcela nahradit současný standard DVB-T.

 

Satelitní a internetové televize v ČR například:

 

freeSAT by UPC Direct

freeSAT je na trhu satelitní placené televize nejnovější značkou, přesto, že v České republice funguje nejdéle. Skrývá se za ní totiž společnost UPC, která se v roce 2010 rozhodla od sebe oddělit služby kabelové a satelitní televize. Provozovatelem kabelové televize nadále zůstala společnost UPC Česká republika, kdežto pro potřeby té satelitní byla zřízena firma nová – UPC DTH. UPC Direct se změnil na freeSAT od počátku září 2011. 

 

Skylink

Skylink je česko-slovenská satelitní platforma s nejdelší tradicí. Navazuje na značky Czech Link a TRADE and TECHNOLOGY v České republice a na značku Slovak Link na Slovensku. Skylink je největší a nejrychleji rostoucí satelitní službou v České republice a druhou největší satelitní službou na Slovensku. 

 

T-Mobile televize

T-Mobile televize je nejmladší satelitní službou na českém trhu. Operátor ji oficiálně spustil 1. listopadu 2010. Žádných velkých příprav ale nebylo zapotřebí. T-Mobile totiž využívá kapacity satelitního operátora Skylink. Nabízí tedy přesně ty stejné programy jako tato platforma, pouze s tím rozdílem, že má vlastní zákaznické karty a v podstatě celé komplety.

 

MTV Unlimited

Satelitní službu provozovanou hudební sítí MTV Networks a německým výrobcem digitálních přijímačů TechniSat lze legálně předplatit a sledovat také v České republice. Obsahuje výlučně hudební programy z produkce MTV, z nichž část nabízí i české kabelové a satelitní společnosti. Kompletní nabídku programů MTV ale neobsahuje téměř žádná česká televizní služba.

 

Volně šířené programy

 Na satelitu vysílá velké množství televizních stanic, které nekódují svůj signál, a jsou tak dostupné i pro diváky bez přístupu k placeným satelitním službám.

 

Před instalací satelitního systému doporučujeme porovnat nabídky poskytovatelů služeb - množství programů

- měsíční platby atd.